Czyszczenie i serwis klimatyzacji samochodowej

Posiadanie klimatyzacji w aucie doceniają ci, którzy posiadają sprawny układ w swoim samochodzie. Kiedy temperatura sięga albo nawet przekracza 30 stopni Celsjusza, wewnątrz pojazdu odczuwa się zdecydowanie więcej. Chyba że sytuację ratuje klimatyzacja samochodowa. Podróżowanie w komfortowych warunkach, szczególnie jeśli w grę wchodzi na przykład liczący kilkaset kilometrów długości wyjazd na wakacje w samym środku upalnego lata, to podstawa. Nie chodzi tylko o dobre samopoczucie, ale także o bezpieczeństwo. Odpowiednia temperatura w aucie gwarantuje zachowanie koncentracji przez kierowcę, o czym nie wolno zapominać. Dlatego przed wyjazdem na urlop warto wykonać serwis klimatyzacji. Choć z drugiej strony warto podkreślić, że zakład specjalizujący się w tego typu usługach wypada odwiedzić wcześniej, już wiosną. A ewentualny serwis klimatyzacji samochodowej powinien być dokonywany regularnie.

Jak często wykonywać serwis klimatyzacji samochodowej?

Przegląd klimatyzacji radzimy wykonywać najlepiej każdego roku. Najwygodniejszym terminem będzie wiosna, kiedy w takich miastach, jak Warszawa, na pewno nie ma jeszcze kolejek w zakładach zajmujących się usługami serwisowymi. Na czym polega sprawdzenie układy wentylacyjnego? Oferujemy kompleksową usługę, od sprawdzenia szczelności, poprzez ewentualne nabicie klimatyzacji, jej odgrzybienie, aż po czyszczenie lub bardziej skomplikowane czynności, jeśli zajdzie taka potrzeba. Radzimy wykonywać regularny przegląd z kilku względów. Najważniejszy dla wielu osób jest wspomniany już komfort podróżowania. W przypadku nieszczelnego układu albo zbyt niskiego poziomu czynnika klimatyzacja nie działa wydajnie, a to oznacza, że wcale nie będziemy się czuli aż tak wygodnie podczas jazdy, jak powinniśmy się czuć. Dzięki temu, że nasi specjaliści wykonają serwis układu, to możemy wykryć ewentualne nieszczelności, sprawdzimy poziom czynnika i zajmiemy się dezynfekcją.

Jeśli okaże się, że z układu ulatnia się więcej czynnika, niż powinno, albo układ działa mało efektywnie, to niewykluczone, że konieczna będzie naprawa klimatyzacji samochodowej. W jakim zakresie? Na to pytanie odpowiemy po dokładnym sprawdzeniu, czy problemem jest ubytek w przewodzie, czy problem ze sprężarką. W naszym serwisie gwarantujemy zdiagnozowanie problemu i wykonanie naprawy. Jeśli za mało będzie czynnika chłodzącego, to uzupełnimy jego ilość. To ważne, ponieważ zawiera on olej smarujący, dzięki któremu poszczególne elementy całego układu funkcjonują prawidłowo. Brak odpowiedniego smarowania może spowodować kłopoty, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług także w tym zakresie. Zapraszamy do naszego serwisu. Warto bowiem pamiętać, że nie tylko Warszawa jest miejscem, gdzie może wam się przydarzyć usterka. Jeśli kłopot z klimatyzacją pojawi się podczas dalekiej podróży, na przykład za granicę w środku lata, to nie będziecie miło wspominać tego wyjazdu. Lepiej być dobrze przygotowanym do podróży pod każdym względem.

Czasem konieczne będzie czyszczenie klimatyzacji

Bywa tak, że konieczne będą dezynfekcja i czyszczenie klimatyzacji samochodowej. To kolejny kluczowy proces dla prawidłowego działania wentylacji oraz dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Klimatyzacja jest układem na tyle otwartym, że do przewodów mogą się dostawać brudy i zanieczyszczenia, a nadmierna wilgoć, głównie w jesienno – zimowych miesiącach sprawia, że łatwo mogą się namnażać bakterie i grzyb. To może być skrajnie niebezpieczne dla zdrowia użytkowników auta, szczególnie dla alergików, ale nie tylko. Z tego powodu czyszczenie klimatyzacji samochodowej zalecamy wykonywać regularnie. Wykonamy tę usługę w ramach serwisu w naszej firmie.

Na czym polega czyszczenie, w tym dezynfekcja klimatyzacji? Jest wiele sposobów, by ją wykonać. Metoda ultradźwiękowa, za pomocą której wprowadza się substancję opowiadającą za czyszczenie. Inny sposób to ozonowanie, czyli za pomocą rozpylenia ozonu wykonuje się odkażanie systemu. Oczywiście można jeszcze skorzystać ze środków chemicznych, które po trafieniu do układy wentylacyjnego wykonają dezynfekcję. Mikroorganizmy zostaną usunięte z przewodów i innych elementów, zniknie tez brzydki zapach, ponieważ taki czasem się pojawia przy zagrzybieniu. Zanieczyszczenia pojawiają się również w parowniku i ta część układy także wymaga, by usunąć z niej brud. I jeszcze jedna kwestia, o której warto pamiętać. To czynność, która wykonujemy w naszym serwisie, czyli wymiana filtra kabinowego. Powinno się to robić co roku, ponieważ ten element się zużywa i zapycha. To tez może prowadzić do usterek.

Dzięki serwisowi będzie bezpiecznie i zdrowo

Do czyszczenia klimatyzacji wykorzystuje się różnorodne środki i metody. Czystość układu jest ważna z kilku powodów. To przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji oraz zdrowie pasażerów. Pył, kurz, czasem liście i inne nieczystości, które do układu dostają się z zewnątrz mogą niekorzystnie wpływać na działanie urządzeń i na samopoczucie osób podróżujących samochodem. Kłopoty z układem oddechowym to jeden z wielu efektów, jaki może się pojawić z powodu wydobywających się z przewodów wentylacyjnych substancji. Jeszcze gorsze mogą być grzyby i pleśń. Ich obecność wiąże się z wilgocią, która pojawia się wewnątrz układu. Dlatego właśnie radzimy klimatyzację uruchamiać także zimą, by osuszyć powietrze. Dzięki temu również nie parują nam szyby. Regularnie uruchamiana klimatyzacja sprawia, że bakteriom trudniej się namnażać i jest bezpieczniej dla naszego zdrowia. Co nie oznacza, że wiosną nie powinno się odwiedzać serwisu zajmującego się układem klimatyzacji. Dbałość o układ jest ważne, ale nic nie zagwarantuje, że nie pojawią się problemy. Dlatego regularny przegląd jest szalenie istotny. Wykonamy go kompleksowo, diagnozując ewentualne problemy i usterki.

Podsumowując, regularny serwis i czyszczenie klimatyzacji gwarantują odpowiednie działania układu, a także bezpieczeństwo i zdrowie kierowcy oraz pasażerów. Wszystkie te usługi wykonujemy kompleksowo, doradzając w razie ewentualnych wątpliwości.

Skontaktuj się z nami

Znajdź nas na mapie